29 Ağustos 2015

Karton koli, oluklu mukavva kağıtlarından üretilen, boy en ve yükseklik ölçülerine sahip eşyaların paketleme işleminde kullanılır. Oluklu mukavva kartonu, içine giren ürünü paket halinde sarmanın yanı sıra dışarıdan gelecek darbelere karşı korur ve oluk yapısının delikli olması nedeniyle ambalaj içinde bir hava sirkülasyonu sağlar.

karton koli

karton koli

Karton koli, oluk izlerinin belirgin olmasından dolayı istenilen yerden kolayca bükülebilir. Bu özelliği sayesinde içine konulan eşyalar, ambalaj içinde kendine güzel bir şekilde hiza alır. Kalınlıkları tek, çift ve üç oluklu olmak üzere 3 çeşittir. Ambalajda istenilen kaliteyi elde edebilmek için koli imalatı yapılırken ağırlık ve nitelik bakımından yüksek kaliteye sahip kağıtlar kullanılmalıdır.

Kraft, saman fluting, nssc, testliner kağıtları oluklu mukavva yapımında kullanılmaktadır. Cinslerine göre metrekare ağırlığı 90, 100, 115, 140, 175, 200 gram aralığında tercih edilir. Üretimde kullanılan kağıtların ağırlığı arttıkça karton koli fiyatları da artmaktadır. Maliyet hesaplaması yaparken, eşyanıza uygun ambalaj tercih etmelisiniz. Gereğinden fazla kaliteye sahip karton koli kullanmanız bütçenizi zorlayacaktır.

Siparişi vermek için istemiş olduğunuz ambalajın ölçülerini, kâğıt kalitelerini ve toplam miktarı bildirmeniz yeterlidir. Fiyat teklif talebinizi, aynı gün içerisinde e-mail adresinize yanıtlıyoruz.

Bu yazı toplamda 11408 kez okunmuş. Etiketler

Koli fiyatları ve ürün bilgileri almak için İLETİŞİM tıklayınız.